Aleksandra Jakubowska

 

Instruktor szkolenia psów, etolog, swoją wiedzę na temat psów rozwija od 2013 roku uczestnicząc w seminariach, warsztatach i konferencjach o tematyce przede wszystkim komunikacji, pracy węchowej, treningu i obedience. W pracy z psami i ich opiekunami skupia się przede wszystkim na relacji i rolach w grupie społecznej, wpływie stanu emocjonalnego obu stron na wspólne funkcjonowanie w życiu codziennym i treningu oraz komunikacji. Zafascynowana pracą węchową z psami (tropienie użytkowe, detekcja zapachu). Prywatnie opiekunka dwóch psów: wielorasowca Wedla oraz posokowca bawarskiego Brownie (Morna Airgialla). Na co dzień prowadzi zajęcia w szkole Psim Nosem działającej na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Katarzyna Piekarska

 

Zoopsycholog, instruktor szkolenia psów. Zwierzęta kocha od dziecka, obecnie opiekunka kotki Mizi i bokserki Gai. Stale stara się rozwijać, uczyć od mądrzejszych, uczestniczyć w seminariach i warsztatach po to, by lepiej zrozumieć zwierzęta i rozwijać swoje kompetencje potrzebne do pracy z nimi i ich ludźmi. Jej pasją jest temat żywienia psów i kotów. W pracy ze zwierzętami kieruje się ich samopoczuciem, emocjami, relacją z przewodnikiem, nie zapominając o emocjach i potrzebach opiekunów...tak by ich wspólne życie było dobrą zabawą pełną zrozumienia, przestrzeni i poczucia bezpieczeństwa.

Patrycja Mroszczyk

 

Zoopsycholog, instruktor szkolenia psów, socjolog zajmująca się zawodowo szkoleniem psów i ludzi od 2010 roku. W codziennej pracy fascynuje  ją komunikacja psów oraz budowanie relacji między psem a przewodnikiem. W ośrodku dokształcania i doskonalenia zawodowego Etogram zajmuje się tematyką psychologii zwierząt w zakresie terapii oraz konsultacji. Założycielka Etogram Centrum Szkoleń, placówki certyfikującej  zoopsychologów oraz instruktorów szkolenia psów.

Marcin Karwowski

 

Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie informatologii, dyplomowany infobroker, coach i trener. Naukowo i zawodowo zajmuje się tematyką rozwoju kariery, human resources oraz rozwojem kompetencji miękkich i menedżerskich. Prowadzi szkolenia z zakresu dydaktyki i metodyki pracy trenerskiej i coachingowej - uczy innych jak efektywnie pracować z ludźmi. Członek Stowarzyszenia MENSA Polska. Prywatnie ojciec adopcyjny łaciatej kotki Pestki.

Magdalena Frieske

 

Magdalena jest psychologiem, psychoterapeutą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym. Na co dzień pracuje w szpitalu na oddziałach: ogólnopsychiatrycznym i dziecięco-młodzieżowym. Z miłości i pasji do zwierząt została wolontariuszem w schronisku i behawiorystą (COAPE). W ośrodku dokształcania i doskonalenia zawodowego Etogram zajmuje się tematyką psychologii człowieka i psychologii zwierząt w zakresie terapii oraz konsultacji.

Karolina Kaszycka

Karolina swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą pracy z psami rozwija od 2009 roku. Uczestniczyła w wielu seminariach teoretycznych i praktycznych, głównie z zakresu tropienia, komunikacji i obedience . Swoją pracę z psami opiera na zrozumieniu stanu emocjonalnego zarówno psa, jak i właściciela oraz na odpowiednim budowaniu relacji oraz stawianiu granic. Jest właścicielką trzech psów, suczki w typie husky - Luny, mieszańca Tofika oraz owczarka węgierskiego mudi – Morta

Na co dzień prowadzi szkolenia w szkole Aport w Szczecinie.

 

Magdalena Frieske

Magdalena skończyła pedagogikę specjalną i psychologię. Jest certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej. Z miłości i pasji do zwierząt wspiera wolontaryjnie bezdomne zwierzęta i ukończyła kurs behawiorysty zwierząt. W szkole Etogram zajmuje się tematyką psychologii człowieka i psychologii zwierząt w zakresie terapii oraz konsultacji.

Magdalena Łęczycka

 

Magda związana jest z Obedience od 2007 r. Początkowo ze swoim owczarkiem belgijskim Kajem, startowała jako zawodniczka, aby wkrótce pod szyldem Klubu Team Spirit (założonego przez nią i Tomka Jakubowskiego), szkolić kolejne pokolenia psich sportowców. W swojej pracy stosuje pozytywne metody szkoleniowe, a przede wszystkim dba o emocje psów i budowanie porozumienia między psem a przewodnikiem. Ta idea przyświecała jej gdy zakładała szkołę dla psów w Warszawie - Animag.Więcej o Magdzie i jej pracy dowiecie się na blogu: www.obiblog.pl i kursach online: www.kyno-kursy.pl

Katarzyna Sterne-Nałęcz

mgr inż. zootechnik, behawiorysta, trener Alteri i instruktor c a n a c, dogoterapeuta, absolwentka kursów COAPE (Wielka Brytania), instruktor szkolenia psów asystujących dla osób niepełnosprawnych ruchowo, twórca i główny szkoleniowiec canac – Centrum Edukacji Kynologicznej, sędzia Rally-O, przewodnik psów: Joy – Parson Russell Terrier oraz Leon – Labrador Retriever

Dariusz Radomski

Miłośnik psów sportowych, organizator zawodów, trener dogfrisbee i flyball, propagator psich sportów, zawodnik. Eksplorator tematyki motywacji i treningu psów.
Inicjator i organizator Dog Chow Disc Cup obecnie Latające Psy, serii zawodów dogfrisbee (od 2006) i Dog Games, multisportowej serii zawodów dla psów (od 2012). Animator i instruktor Latającej Akademii Dog Chow - powszechnego programu kształceniowego dogfrisbee. Współzałożyciel, lider i trener klubu flyballowego Unleashed, Mistrzów Europy 2014 i 2015, Wicemistrzów Europy 2013 i 2016, najszybszej drużyny Mistrzostw Europy Flyball 2012, 2013, 2014, 2015 (rekord Europy 15.96 s.)

O wykładowcach i opiekunach merytorycznych kursów  szkoły Etogram

Karolina Twardzik

 

Lekarka weterynarii, zoopsycholożka, trenerka psów, instruktorka detekcji zapachowej. W 2013 roku ukończyła weterynarię na wydziale medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Po wielu szkoleniach i uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji rozpoczęła pracę behawiorysty i trenera psów w styczniu 2019 roku jako Otwórz się na psa. Przewodniczka dwóch suczek - Zorki i Stasi. Pracuje metodami wolnymi od przemocy, z szacunkiem do psa jak i człowieka. Uważa, że pracę z psem trzeba zacząć od pracy nad samym sobą i nauczyć się akceptacji siebie i innych, a także uważności. Stąd też nazwa, w której kluczowym słowem jest otwórz się - na siebie, innych ludzi i otaczający świat. Jej konikiem jest psychofarmakoterapia psów, a także trening medyczny. Obecnie prowadzi też wyspecjalizowany gabinet weterynaryjny, zajmujący się terapią zaburzeń zachowania psów.