O wykładowcach kursów  szkoły Etogram

Dariusz Radomski

Miłośnik psów sportowych, organizator zawodów, trener dogfrisbee i flyball, propagator psich sportów, zawodnik. Eksplorator tematyki motywacji i treningu psów.
Inicjator i organizator Dog Chow Disc Cup obecnie Latające Psy, serii zawodów dogfrisbee (od 2006) i Dog Games, multisportowej serii zawodów dla psów (od 2012). Animator i instruktor Latającej Akademii Dog Chow - powszechnego programu kształceniowego dogfrisbee. Współzałożyciel, lider i trener klubu flyballowego Unleashed, Mistrzów Europy 2014 i 2015, Wicemistrzów Europy 2013 i 2016, najszybszej drużyny Mistrzostw Europy Flyball 2012, 2013, 2014, 2015 (rekord Europy 15.96 s.)

Katarzyna Sterne-Nałęcz

mgr inż. zootechnik, behawiorysta, trener Alteri i instruktor c a n a c, dogoterapeuta, absolwentka kursów COAPE (Wielka Brytania), instruktor szkolenia psów asystujących dla osób niepełnosprawnych ruchowo, twórca i główny szkoleniowiec canac – Centrum Edukacji Kynologicznej, sędzia Rally-O, przewodnik psów: Joy – Parson Russell Terrier oraz Leon – Labrador Retriever

Magdalena Łęczycka

 

Magda związana jest z Obedience od 2007 r. Początkowo ze swoim owczarkiem belgijskim Kajem, startowała jako zawodniczka, aby wkrótce pod szyldem Klubu Team Spirit (założonego przez nią i Tomka Jakubowskiego), szkolić kolejne pokolenia psich sportowców. W swojej pracy stosuje pozytywne metody szkoleniowe, a przede wszystkim dba o emocje psów i budowanie porozumienia między psem a przewodnikiem. Ta idea przyświecała jej gdy zakładała szkołę dla psów w Warszawie - Animag.Więcej o Magdzie i jej pracy dowiecie się na blogu: www.obiblog.pl i kursach online: www.kyno-kursy.pl

Paulina Ziółkowska
Paulina Ziółkowska psami interesuje się od 1997r. W 2000 r. poznała kliker i zaczęła szkolić psy przy jego pomocy. W 2007r. zorganizowała swoje pierwsze warsztaty z zagranicznym prelegentem. Niebawem została prezesem fundacji, w której kontynuowała organizację seminariów i warsztatów, zapraszając szkoleniowców i naukowców z całej Europy. Od 2008 roku regularnie bierze udział w konferencjach naukowych poświęconych psom i psowatym w różnych częściach Europy. Na konferencji Canine Science Forum w Budapeszcie, poznała Alexę Caprę z Włoch, z którą nawiązała współpracę trwającą do dziś.
Od 2012r. wraz z mężem, Wojtkiem Radomiakiem, prowadzi projekt Talking Dogs. Brała udział w wielu kursach instruktorskich oraz dla behawiorystów, niektóre z nich sama organizowała.
Uwielbia psy, czytanie książek, dobry design, kuchnię włoską oraz kino europejskie.

 

Magdalena Frieske

Magdalena skończyła pedagogikę specjalną i psychologię. Jest certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej. Z miłości i pasji do zwierząt wspiera wolontaryjnie bezdomne zwierzęta i ukończyła kurs behawiorysty zwierząt. W szkole Etogram zajmuje się tematyką psychologii człowieka i psychologii zwierząt w zakresie terapii oraz konsultacji.

Karolina Kaszycka

Karolina swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą pracy z psami rozwija od 2009 roku. Uczestniczyła w wielu seminariach teoretycznych i praktycznych, głównie z zakresu tropienia, komunikacji i obedience . Swoją pracę z psami opiera na zrozumieniu stanu emocjonalnego zarówno psa, jak i właściciela oraz na odpowiednim budowaniu relacji oraz stawianiu granic. Jest właścicielką trzech psów, suczki w typie husky - Luny, mieszańca Tofika oraz owczarka węgierskiego mudi – Morta

Na co dzień prowadzi szkolenia w szkole Aport w Szczecinie.

Magdalena Frieske

 

Magdalena jest psychologiem, psychoterapeutą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym. Na co dzień pracuje w szpitalu na oddziałach: ogólnopsychiatrycznym i dziecięco-młodzieżowym. Z miłości i pasji do zwierząt została wolontariuszem w schronisku i behawiorystą (COAPE). W ośrodku dokształcania i doskonalenia zawodowego Etogram zajmuje się tematyką psychologii człowieka i psychologii zwierząt w zakresie terapii oraz konsultacji.

dr Marcin Karwowski

 

doktor nauk humanistycznych w dziedzinie informatologii, dyplomowany infobroker, coach i trener. Naukowo i zawodowo zajmuje się tematyką rozwoju kariery, human resources oraz rozwojem kompetencji miękkich i menedżerskich. Prowadzi szkolenia z zakresu dydaktyki i metodyki pracy trenerskiej i coachingowej - uczy innych jak efektywnie pracować z ludźmi. Członek Stowarzyszenia MENSA Polska. Prywatnie ojciec adopcyjny łaciatej kotki Pestki.

Patrycja Mroszczyk

 

zoopsycholog, instruktor szkolenia psów, socjolog zajmująca się zawodowo szkoleniem psów i ludzi od 2010 roku. W codziennej pracy fascynuje  ją komunikacja psów oraz budowanie relacji między psem a przewodnikiem. W ośrodku dokształcania i doskonalenia zawodowego Etogram zajmuje się tematyką psychologii zwierząt w zakresie terapii oraz konsultacji. Współzałożycielka Etogram Centrum Szkoleń, placówki certyfikującej  zoopsychologów oraz instruktorów szkolenia psów.

Katarzyna Wolaniecka

 

zoopsycholog, instruktor szkolenia psów. Zwierzęta kocha od dziecka, obecnie opiekunka kotki Mizi i bokserki Gai. Stale stara się rozwijać, uczyć od mądrzejszych, uczestniczyć w seminariach i warsztatach po to, by lepiej zrozumieć zwierzęta i rozwijać swoje kompetencje potrzebne do pracy z nimi i ich ludźmi. Jej pasją jest temat żywienia psów i kotów. W pracy ze zwierzętami kieruje się ich samopoczuciem, emocjami, relacją z przewodnikiem, nie zapominając o emocjach i potrzebach opiekunów...tak by ich wspólne życie było dobrą zabawą pełną zrozumienia, przestrzeni i poczucia bezpieczeństwa.